19 czerwca 2012

Sąsiedzi chcą zielonej księgi

W Katowicach lokalne i regionalne organizacje pozarządowe lobbują pomysł uchwalenia w mieście Zielonej Księgi. Dokument, który charakteryzuje i określa politykę rowerową stolicy naszego województwa. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Paweł Wyszomirski z Naszej Przestrzeni. Stowarzyszenie Śląska Inicjatywa Rowerowa jest jednym z partnerów Zielonej Księgi. Kibicujemy i trzymamy kciuki za rowerzystów z Katowic oraz tamtejszych włodarzy miasta.

Projekt polityki rowerowej Katowic w wersji roboczej można przeczytać tutaj.

1 komentarz:

  1. Należy się cieszyć, że środowiska rowerowe zaczynają się organizować. Do niedawna w Katowicach władza robiła co chciała przy zupełnej bierności rowerzystów. Nagle dokonał się cud i w urzędem chce na stałe współpracować około 20 osób z różnych organizacji. Zobaczymy, na ile starczy zapału. Na razie największym problemem jest to, że urzędnicy opierają się, aby rozmawiać z działaczami po ścisłych godzinach swojego urzędowania, ale w tym problemem urząd musi się uporać sam.

    Pomysł z Zieloną Księgą infrastruktury rowerowej Katowic jest dobry, ale daleko jej do dokładnej diagnozy stanu istniejącego i propozycji na przyszłość. Przed zespołem rowerowym Katowic dużo pracy, oby owocnej.

    Piotr Rościszewski

    OdpowiedzUsuń