31 stycznia 2011

Droga serwisowa wzdłuż A4 dla rowerów

Droga serwisowa wzdłuż A4 od kilku miesięcy jest dostępna dla pojazdów utrzymania autostrady i służb leśnych, a dzięki dodanej tabliczce T-22 także dla rowerów. Pozytywnie kończą się zatem zabiegi środowiska rowerowego w celu wyłączenia drogi z ruchu samochodów, które korzystały z niej w celu szukania skrótów.
Oznakowanie drogi serwisowej wzdłuż autostrady A4

Asfaltowa droga wzdłuż autostrady A4 na odcinku (ul. Rybnicka - ul. Daszyńskiego) jest powszechnie używana przez pieszych, rowerzystów i rolkarzy, którzy przyjeżdżają tu nawet spoza granic miasta. Zwłaszcza dotyczy to sezonu letniego. Pomimo bliskiej odległości względem autostrady A4 można tu przyjemnie pojeździć po równej nawierzchni asfaltowej. Niestety zdarzały się przypadki, że pieszych i rowerzystów zmuszały do usunięcia się z drogi rozpędzone samochody, które traktowały drogę jako ulicę miejską.

Obecnie oznakowanie wyraźnie określa kto ma prawo poruszać się drogą serwisową, a kto nie. Nawet jeśli oznakowanie zostanie skradzione lub zniszczone przez wandali, ważne aby każdy rowerzysta znał porządek prawny, jaki określa ruch na tej drodze.

Zobacz także:
- Pismo Śląskiej Inicjatywy Rowerowej w sprawie zarządcy drogi serwisowej przy autostradzie A4 - zobacz
- Odpowiedź Zarządu Dróg Miejskich - zobacz

3 komentarze:

 1. Super :)

  Dobrze, jakby na wiosnę gliwickie gazety napisały coś na ten temat.

  kwazik

  OdpowiedzUsuń
 2. Oby ;) Jednak Ty wiesz najlepiej jak to trudno przebić się z tematem rowerowym do mediów. Jednak udowodniłeś też, że jak się chce to wszystko można.

  OdpowiedzUsuń
 3. nie mam gdzie przed prawkiem potrenować;(

  OdpowiedzUsuń