30 listopada 2012

Marcin Korzonek o zagranicznych wyprawach rowerowych w Szkole Podstawowej 7 w Gliwicach

W dniu 28 listopada 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. A. Mickiewicza w Gliwicach – odbyło się niezwykłe spotkanie w ramach projektu „Rowerowa Szkoła”. Uczniowie klas 3-6 uczestniczyli w niesamowitych warsztatach, które prowadził MARCIN KORZONEK dziennikarz, fotograf, podróżnik.
Inicjatorem spotkania był Leopold Tumidajewicz – prowadzący w szkole projekt: ”Rowerowa Szkoła” i Robert Jędrzejczak z Śląskiej Inicjatywy Rowerowej.

Uczniowie obejrzeli niesamowity pokaz: „ Na rowerze z Wrocławia pod piramidy w Egipcie”. Była  to opowieść o podróży, której celem było dotarcie /wyłącznie na rowerach/ z Polski pod piramidy w Egipcie. W ciągu 82 dni uczestnicy przebyli 5932 km przejeżdżając przez 11 krajów na trzech kontynentach. Spotkanie z Kurdami, przejazd przez pustynię bez drogi, nocleg na polu minowym, ucieczka przed kamieniami - to tylko niektóre przygody, o których opowiedział dzieciakom Marcin Korzonek. Gawęda była przeplatana informacjami o kraju, kulturze, religii i ciekawych miejscach. Mnóstwo wrażeń, mnóstwo pytań uczniów - cel osiągnięto. W uczniach nasz gość rozbudził wyobraźnię i marzenia o własnych przygodach rowerowych.
Wszystkie dzieciaki, nauczyciele i dyrekcja – ogromnie dziękują za niezapomniane spotkanie z rowerową przygodą !!!!!

Relację przygotowała Pani Anna Hora-Lis(nauczyciel S.P. 7)

Fotorelacja:

 

----------------------------
Projekt "Rowerowa Szkoła" to ogólnopolska akcja edukacyjna, którą prowadzą stowarzyszenia zrzeszone w ramach inicjatywy Miasta dla Rowerów. W ramach akcji przeprowadzone zostały m.in. zajęcia edukacyjne w szkołach wraz z materiałami dydaktycznymi oraz warsztaty dla nauczycieli. Na terenie Gliwic projekt jest realizowany przez stowarzyszenie Śląska Inicjatywa Rowerowa. Więcej informacji nt. projektu "Rowerowa Szkoła" znajdziecie tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz