27 września 2011

Znajdź byka!

Drodzy czytelnicy, dzięki uprzejmości Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach organizujemy dla was zabawę pt. "Znajdź byka". Nagrodą w konkursie jest satysfakcja. Póki co nie jesteśmy w stanie zaoferować nic więcej.
Ale do rzeczy. Przedmiotem konkursu jest zdjęcie nowego ciągu pieszo-rowerowego w Gliwicach, który powstał przy przebudowanej ulicy Pionierów na osiedlu Kopernika. Czy domyślacie się co na poniższym zdjęciu jest tytułowym "bykiem"?

Źródło: Poster Gliwice (link)

A tak poważnie to brakuje mi słów widząc takie rzeczy. Jeszcze raz przypomnę, że Śląska Inicjatywa Rowerowa ponad rok temu wystosowała pismo do Zarządu Dróg Miejskich z uwagami do projektu. Wspominaliśmy w piśmie między innymi o konieczności zamiany nieprzerywalności ciągów. To ciągłość części rowerowej powinna być zachowana, a pieszych przerwana (obecnie jest odwrotnie). Wówczas pasy dla pieszych miały by sens. Nie dość, że żadna z kilkunastu uwag nie została wprowadzona do projektu to jeszcze wykonawca pokusił się o takie cudo. Oczywiście przejście dla pieszych w poprzek chodnika to nie wina ZDM Gliwice, a wykonawcy oznakowania. Uwidacznia jednak totalne niezrozumienie tematu infrastruktury rowerowej przez firmy wykonujące infrastruktury rowerowej.

3 komentarze:

 1. Dzisiaj przechodziłem tamtędy i już pasy są poprawione. Inna sprawa to, że ścieżka rowerowa (czerwona kostka) powinna być ciągła i dopiero na niej powinny być umiejscowione przejście dla pieszych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, z tą czerwoną kostką to niestety niefart. Niefart, który zostanie w tej postaci pewnie przez najbliższe kilka lat.

  Dysponujesz Paweł jakimiś zdjęciami z tego skrzyżowania po zmianach? Warto udokumentować jak wadliwe oznaczenie zostało poprawione. Jeśli Ty lub inni czytelnicy mają zdjęcie bardzo proszę o podesłanie. Adres e-mail w dziale: Kontakt.

  OdpowiedzUsuń
 3. Generalnie ciszę się, że powstała ta ścieżka bo ułatwił się dojad na Leśne. Powidzcie mi tylko, czy to jest norma, żeby stawiać znaki na rozgraniczeniu pasa rowerowego i pieszych? Cały czas mam wrażenie, że na nich wyląduje, zwłaszcza na zakrętach.

  OdpowiedzUsuń