4 grudnia 2012

Radni zadecydują w sprawie roweru publicznego

W najbliższą środę 5 grudnia o godz. 19:30 odbędzie się w Urzędzie Miasta Gliwice zebranie Rady Miasta Gliwice w celu głosowania nad kilkoma projektami uchwał. Jednym z nich jest propozycja utworzenia w Gliwicach systemu bezobsługowej wypożyczalni roweru.
Projekt uchwały, który zostanie zaprezentowany radnym zakłada, że system będzie składał się z minimum 200 rowerów i zostanie uruchomiony w 3 kwartale przyszłego roku. Koordynatorem wdrożenia systemu będzie Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Zobacz także artykuły:
 Rower miejski - przymiarki - link
 Rower miejski - podsumowanie spotkania Rad Osiedlowych - link

2 komentarze:

  1. Fajnie byłoby skoordynować taki system z sąsiadami Gliwic...

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda. Ale nie oszukujmy się, obecnie na rynku polskim jest jeden dominujący podmiot, który realizuje tego typu systemy. Nie ma więc przeszkód by system gliwicki współpracował z zabrzańskim (jeśli oba powstaną). A nawet jeśli jeden z systemów okaże się mimo wszystko nieinteroperacyjny to zawsze można podziękować jednej firmie, a ogłosić nowy przetarg na system, który można integrować. Takie umowy nie są zawierane przecież na X lat.

    Jeśli gliwicki system okaże się pierwszy wystarczy, aby kolejne miasta zaznaczały wymów interoperacyjności (Gliwice także).

    W Polsce taka sytuacja pojawiła się w Warszawie. Jako pierwszy powstał nieduży system na Bemowie (BemowoBike), a dopiero później postał system w Śródmieściu i na Ursynowie (Veturilo). Oba są w pełni współpracujące, można wypożyczyć rower na Bemowie i odstawić go na stacjach rowerowych śródmiejskich.

    OdpowiedzUsuń