15 czerwca 2012

Już w tą sobotę II Gliwicie Święto Cykliczne - 16.06.2012

Rusz na rower w sobotę

Już w najbliższą sobotę odbędzie się w Gliwicach druga edycja ogólnopolskiej imprezy Święto Cykliczne. W tym roku miejscem spotkania i obchodów święta gliwickich rowerzystek i rowerzystów będzie teren Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Ekonomicznych im. Olimpijczyków Polskich ul. Syriusza 30 na osiedlu im. M. Kopernika. W czasie sobotniej imprezy, której organizatorami są stowarzyszenie Śląska Inicjatywa Rowerowa i Rada Osiedla Kopernik, na uczestników przybyłych na rowerach czekać będzie wiele atrakcji. Zapraszamy wszystkich rowerzystów z terenu Gliwic i okolic. Nie ważny jest wiek, lecz sposób przemieszczania się po mieście każdego z nas. Święto Cykliczne ma na celu popularyzację ruchu rowerowe oraz promocję wiedzy nt. zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. W konkursach z wiedzy i umiejętności rowerowych na najlepszych czekają ciekawe nagrody.

Modni rowerzyści

Rowerzysta miejski nie jest skazany tylko na getry i sportowe koszulki. Promując rower jako świetny środek transportu w mieście warto podkreślać, że na rowerze można wyglądać modnie i ciekawie. Wzorem państw zachodnich oraz coraz większej rzeszy polskich rowerzystów promujemy szyk rowerowy. Czujcie się swobodnie na rowerze jeżdżąc w tym co lubicie nie ulegając sloganom stroju sportowego. Dla wszystkich pięknie ubranych rowerzystek i rowerzystów przewidziane zostały atrakcyjne nagrody.

Plan pikniku rowerowego


     9:00 – 13:30 – Wycieczka rowerowa do zapory w Dzierżnie

Start Gliwickiego Święta Cyklicznego oraz Pikniku Rowerowego o 13:00 na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcąco -– Ekonomicznych im. Olimpijczyków Polskich ul. Syriusza 30 na osiedlu im. M. Kopernika.

    13:00 – 17:00 – Giełda używanego sprzętu sportowego
    13:00 – 14:00 – Konkurs jazdy na rowerze dla przedszkolaków
    14:00 – 16:00 – Znakowanie rowerów przez Straż Miejską
    14:00 – 16:00 – Diagnostyka rowerowa
    14:00 – 14:30 – Jak wymienić dętkę rowerową – pokaz
    14:30 – 15:00 – Konkurs sprawnościowy dla młodzieży i dorosłych
    14:00 – 14:30 – Konkurs przepisów ruchu rowerowego dla uczniów klas I i II szkoły podstawowej
    14:30 – 15:00 – Konkurs przepisów ruchu drogowego dla uczniów klas III i IV szkoły podstawowej
    15:00 – 15:30 – Pokaz udzielania pierwszej pomocy zorganizowany przez uczniów III LO
    15:00 – 16:00 – Konkurs przepisów ruchu drogowego dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej
    15:30 – 16:00 – Jak zabezpieczyć rower – pokaz
    16:00 – 16:30 – Wybory Miss / Mistera rowerowej elegancji (od 16 r.ż) – szczegóły w zakładce „konkursy”
    16:00 – 16:30 – Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego – Rada Osiedlowa Kopernik

Więcej informacji o II Gliwickim Święcie Cyklicznym znajdziecie na stronie www.gliwice.swietocykliczne.pl

 
Relacja wideo z I Gliwickiego Święta Cyklicznego (autor: Gliwicki Klub Filmowy - Wrota)

O święcie

Święto Cykliczne to społeczna inicjatywa, której głównym celem jest promocja roweru jako najlepszego środka transportu w mieście. Nawiązujemy do tradycji corocznych przejazdów rowerowych, które odbywały się w latach dziewięćdziesiątych w różnych miastach Polski. Chcemy jednak, aby Święto Cykliczne było czymś więcej niż Wielkim Przejazdem Rowerowym. Ma to być jednodniowy festiwal kultury rowerowej!
W tym roku organizacje i grupy współpracujące w ramach sieci Miasta dla Rowerów zapraszają na Święto Cykliczne o wymiarze prawdziwie ogólnopolskim! Tysiące rowerzystów w kilkunastu miastach Polski jednego dnia wyjadą na ulice aby pokazać swoją obecność w ruchu ulicznym, zamanifestować swoją radość z takiego sposobu poruszania się i zachęcić do jazdy na rowerze tych, którzy jeszcze tego nie robią.

Zobacz co się działo na I Gliwickim Święcie Cyklicznym – 12.06.2011:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz