26 kwietnia 2011

WAŻNE: Co wiceprezydent Gliwic myśli o rowerach - stenogram ze spotkania oraz nagranie wideo

W dniu 15 marca 2011 roku w Urzędzie Miasta odbyło się posiedzenie Komisji Rozwoju Miasta i Inwestycji poświęcone infrastrukturze rowerowej w Gliwicach. Wśród zebranych gości znaleźli się: wiceprezydent Gliwic Piotr Wieczorek, członkowie Rady Miasta Gliwice, przedstawiciele gliwickich stowarzyszeń rowerowych oraz pozostali słuchacze. Przez ponad godzinę prezydent odpowiadał na pytania uczestników posiedzenia.

Jakie poglądy na temat infrastruktury rowerowej i jej rozwoju prezentuje jedna z najważniejszych, decyzyjnych osób w mieście, bezpośrednio odpowiedzialna za Zarząd Dróg Miejskich? Zobaczcie sami. Do waszej oceny pozostawiamy nagranie wideo z debaty, a także stenogram przygotowany przez Śląską Inicjatywę Rowerową.


Stenogram ze spotkania
Dokument powstał przy zaangażowaniu wolontariuszy Śląskiej Inicjatywy Rowerowej. Ma długość 17 stron. Z góry przepraszamy za ewentualne błędy w poprawnym zapisie wypowiedzi uczestników spotkania. Jeśli dostrzegłeś błąd merytoryczny poinformuj nas o tym - niezwłocznie wprowadzimy zmiany.

Pobierz dokument - link

Zapis wideo

2 komentarze:

  1. Dziwne spotkanie. Podobno byli tam przedstawiciele stowarzyszeń rowerowych, a najbardziej PTTK nikt nie zaprosił. Widocznie komuś na tym zależało. Z PTTK wyszło w ubiuegłym roku kilka pism domagających się od Urządu rzetelnych działań w sprawach rowerowych, na które nie otrzymalismy nigdy wyczerpujących merytorycznych odpowiedzi. Takich ludzi do Urzędu się nie zaprasza, bo mogliby wytknąć mizerię dotychczasowych działań.

    Piotr Rościszewski

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie martw się Piotrze. Skoro nikt nie zaprosił PTTK i nie mogliście wytknąć błędów Urzędu, to zrobili to przedstawiciele Śląskiej Inicjatywy Rowerowej i kilku innych mieszkańców :)

    OdpowiedzUsuń