30 kwietnia 2010

Rowerowe Gliwice mają już rok!

Dokładnie rok temu - 30 kwietnia 2009 roku na Rowerowych Gliwicach pojawił się wpis. Został wówczas zamieszczony duży plan miasta z zaznaczonymi drogami rowerowymi. W przeciągu roku na blogu pojawiło się 90 wpisów czyli średnio co 4 dni pojawiała się nowa informacja. Lecz stali czytelnicy z pewnością zauważyli, że w rzeczywistości nowe informacje nie pojawiały się tak regularnie. Zdarzały się okresy posuchy rowerowej oraz te obfitujące w ciekawe informacje codziennie. Jak w życiu.

Na Rowerowych Gliwicach pojawiły się bloki tematyczne, takie jak: "Poradnik projektanta" i "Znaki drogowe". Ostatnio pojawiła się także zakładka "Porządek na drogach rowerowych", która ma zachęcić i ułatwić gliwickim rowerzystom reagowanie na zanieczyszczenia na drogach rowerowych i zaparkowane na nich pojazdy. Rowerowe Gliwice wystosowały także kilka pism dotyczących dróg rowerowych w Gliwicach, które często ze względów formalnych były adresowane jako Stowarzyszenie Śląska Inicjatywa Rowerowa (Rowerowe Gliwice są członkiem stowarzyszenia ŚIR).

Prowadzenie bloga rowerowego to dla mnie pasja, lecz bez was nie byłaby ona tak przyjemna. Statystyki rejestrujące ruch na stronie podpowiadają, że Rowerowe Gliwice cieszą się coraz większą popularnością. Niemal przez cały poprzedni rok tendencja była rosnąca i nadal się taka utrzymuje. Dla przykładu w pierwszym tygodniu wyświetlania strony odwiedziło ją 9 osób (11 odsłon), natomiast w poprzednim tygodniu odwiedzin było blisko 275 (582 odsłon).

Dziękuję wszystkim czytelnikom za obecność. Zapraszam do czynnego włączenia się w pracę Rowerowych Gliwic zarówno poprzez komentarz istniejących wpisów, zwracanie uwagi na ważne problemy, których brakuje na blogu oraz pisanie wiadomości, które chętnie zamieszczę.

Zapraszam także do wspierania Śląskiej Inicjatywy Rowerowej. Więcej informacji o inicjatywie dostępnych jest na jej oficjalnej stronie internetowej: www.obywatelenarowery.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz