6 kwietnia 2010

Gliwicka Masa Krytyczna ma już rok

Kwietniowy, comiesięczny przejazd rowerzystów przez miasto w ramach Gliwickiej Masy Krytycznej odbędzie się w drugi piątek miesiąca, a nie jak głosi tradycja w pierwszy - informują organizatorzy. Zmiana terminu była podyktowana Świętami Wielkiej Nocy.

Plakat Gliwickiej Masy Krytycznej


Kwietniowa Masa będzie jubileuszowa. Ponad rok temu, 3 kwietnia 2009 roku z Placu Krakowskiego wyruszyła po raz pierwszy. Zachęcamy do przybycia wszystkich rowerzystów bez względu na płeć, wiek, kondycję oraz rodzaj roweru. Na uczestników czekają jubileuszowe atrakcje oraz huczna zabawa. Zbiórka Gliwickiej Masy Krytycznej odbędzie się tradycyjnie o godz. 17.30 na Placu Krakowskim, a start zaplanowano na godz. 18.00.
Pamiętajcie, im większa będzie liczba uczestników happeningu tym silniej do władz miasta będą docierały argumenty kierowane przez środowisko rowerowe.

Przydatne linki:
Oficjalna strona Gliwickiej Masy Krytycznej - link

2 komentarze:

 1. Jubileusz, to może i jest, ale to nie pierwsza rocznica. Na stronie http://www.cykloturysta.pl/
  jest wzmianka o reanimacji Gliwickiej Masy Krytycznej 3 marca 2006 r.
  O ile masa staje się tradycją, o tyle docieranie argumentów wymaga wiekszej mobilizacji.

  Piotr Rościszewski

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, znam historię poprzedniej Masy Krytycznej. Opowiedział mi ją Leszek Dynak, który przy niej pracował. Jednak jest to pierwsza rocznica Masy w nowym wydaniu. Tamta edycja została przerwana. Owszem w annałach gliwickiego środowiska rowerowego poprzednia Masa Krytyczna z pewnością ma swoje pewne miejsce i nikt jej nie odbierze palmy pierwszeństwa. Lecz się skończyła, a w jej miejsce powstała nowa.

  OdpowiedzUsuń