5 czerwca 2013

W piątek ulicami Gliwic przejedzie Odjazdowy Bibliotekarz

Miejska Biblioteka Publiczna i Gliwicka Masa Krytyczna zapraszają wszystkich miłośników czytania, bibliotekarzy, a także pasjonatów kolarstwa na rajd rowerowy. Impreza pod hasłem „Odjazdowy Bibliotekarz” odbędzie się 7 czerwca. Start z Placu Krakowskiego o godzinie 17.30. Metę wyznaczono przy Bibliotece centralnej MBP przy ul. Kościuszki 17.

Do przejechania jest trasa licząca ok. 10 km, tempo – rekreacyjne. Akcji towarzyszy kolor pomarańczowy, zatem akcenty w tym kolorze będą mile widziane. Zapraszamy osoby w każdym wieku, a dzieci – pod opieką dorosłych. Dla wytrwałych na mecie będą czekały niespodzianki - zachęcają organizatorzy.

„Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Z roku na rok zwiększa ona swój zasięg – w 2012 r. zorganizowano „Odjazdowego Bibliotekarza” w 97 miejscowościach, a w tym roku zgłoszono już prawie 200 rajdów. W Gliwicach impreza odbędzie się po raz pierwszy. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.odjazdowybibliotekarz.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz