11 grudnia 2012

W zimie również działamy


Zima jest dla większości polskich rowerzystów okresem całkowitego przestoju. Tę porę roku kojarzą wyłącznie z nartami, łyżwami czy sankami, a rower odstawiają do garażu czy piwnicy, gdzie czeka do wiosny.

Jednakże Śląska Inicjatywa Rowerowa pracuje przez cały rok; na bieżąco staramy się nadzorować poczynania naszych urzędników i wspierać ich decyzje rowerowymi poradami.

Tak jest z naszym udziałem w współtworzeniu Strategii Rozwoju Systemu Transportu Województwa Śląskiego.

W dniu 11.12.2012 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyło się spotkanie Komitetu Sterującego ds. Strategii Rozwoju Systemu Transportu Województwa Śląskiego, na którym byliśmy obecni, aktywnie uczestnicząc w pracach zespołu. Na spotkaniu zostało przedstawione przez dr Wolańskiego opracowanie „Analiza benchmarkingowa polityki transportowej województwa śląskiego”. Następnie zostały zaprezentowane wyniki prac nad Strategią , po których odbyły się warsztaty i dyskusja. Dzięki naszemu czynnemu uczestnictwu przypomnieliśmy śląskim decydentom, że transport to nie tylko autobusy, tramwaje, kolej i samoloty, ale istnieje również rower. 

Miejmy nadzieję, że słowne deklaracje poparcia dla transportu rowerowego wygłaszane przez członków zespołu zostaną wpisane w Strategię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz