26 października 2012

Zimowe utrzymanie dróg rowerowych

na stronie Zarządu Dróg Miejskich dotyczący zimowego utrzymania dróg na terenie miasta Gliwice. Fraza "rowerowe" pojawia się w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia 1 raz (słownie: jeden), w ogólnym zdaniu dotyczącym odśnieżania chodników i ścieżek rowerowych. Co o tym sądzić?
Na plus:

 1. pamiętano o rowerzystach,
Na minus:
 1. brak wykazu dróg rowerowych objętych odśnieżaniem,
Z uwagi na bardzo dużą ogólność wymagań rowerowych może się okazać, że bardzo trudno będzie rozliczyć podwykonawców z efektów wykonanej pracy. Po zimie będziemy widzieli jak odśnieżanie wyglądało i czy w Gliwicach można zimą poruszać się rowerem. Mam nadzieję, że podróże rowerowe będą możliwe, w końcu sezon na rower trwa cały rok, co dobrze widać na poniższym filmie:

4 komentarze:

 1. Znając życie, to odśnieżanie dróg będzie polegało (przy większych opadach śniegu) na odgarnianiu śniegu z dróg na drogi rowerowe i chodniki.

  OdpowiedzUsuń
 2. tego bym nie wykluczał. Nie pozostaje nic innego jak poczekać. Będzie dobrze to super, będzie źle to pisać, pisać, pisać. A najlepiej jeździć na rowerach i pokazać ilu nas jest.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamięć o rowerzystach sprowadza się niestety tylko do sloganu. Nie idzie za tym nic konkretnego. Zatem doszukiwanie się tutaj jakichkolwiek plusów jest podyktowane pewnie nadzieją, że tej zimy będzie inaczej, niż faktyczną szansą na poprawę sytuacji w czasie śnieżnej zimy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po prostu rowerzyści poiwinni zimą wyjeżdzać i pokazać innym uczestnikom ruchu że o nich się zapomina aż w końcu ktoś postanowi pamiętać o rowerach . Tylko muszą być widoczni nawet w złą pogodę .

  OdpowiedzUsuń