14 września 2012

Lokalizacja parkomatów a drogi dla rowerów - odpowiedź ZDM

Jak pisaliśmy wcześniej (zobacz >>) lokalizacja kilku parkomatów wzbudziła nasze obawy co do bezpieczeństwa kierowców i rowerzystów. Na nasze wątpliwości otrzymaliśmy odpowiedź z ZDM.
Jak wynika z wyjaśnień przedstawicieli ZDM, bezpieczeństwo rowerzystów było jednym z czynników branych pod uwagę. Inne to m.in. widoczność parkomatów dla kierowców, łatwość podłączenia do sieci energetycznej. Dalej czytamy, że proponowana  lokalizacja może ulec niewielkim zmianom. Nasza propozycja ustawienia barierek w początkowej fazie nie zostanie zrealizowana, jednak w przypadku gdy miejsce okaże się niebezpieczne zostanie wzięta pod uwagę.

Podsumowanie

Moim zdaniem największy problem z przełożeniem parkomatów na drugą stronę wynika z podłączenia do sieci energetycznej. W proponowanej wersji wystarczy krótkie podłączenie do latarni. Przestawienie na drugą stronę drogi może wymagać przekopów pod drogą (nie jestem fachowcem więc może ktoś to sprostuje).
Jednocześnie chciałbym aby nasze czarne wizje się nie sprawdziły i nie było potrzeby montowania barierek.
Sądzę, że warto również przypomnieć, że ZDM nie jest negatywnie nastawiony do barierek jako takich. W "projekcie Bojkowska" takowe zostaną zamontowane na przystankach autobusowych (zobacz >>).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz