26 sierpnia 2012

2 x zielone na Portowej

Przy okazji montażu dodatkowego sygnalizatora na skrzyżowaniu ulic Portowej - Śliwki - Wybrzeże AK (zobacz >>), zauważyłem ciekawą rzecz. Otóż zielone światło dla pieszych świeci się jednocześnie na ulicach Wybrzeże AK oraz Orlickiego czyli pod kątem 90 stopni (fot. 1). Dzięki temu piesi mogą szybko przejść od Zakładu Energetycznego w stronę działek przy ulicy Nadrzecznej, bez czekania na dodatkową zmianę świateł.
Ciekawe czy to przymiarka do wdrożenia tego rozwiązania na innych skrzyżowaniach? Gdzie Waszym zdaniem podobny pomysł by się sprawdził? Może na Placu Piastów? A może pod Urzędem Miejskim?
Fot. 1. Na tych dwóch przejściach jest JEDNOCZEŚNIE wyświetlane zielone światło

2 komentarze:

  1. Według mnie dobrze by było jakby naprawili przycisk dla pieszych jadąc od strony Wybrzeża WP w kierunku Portowej (kilka dni temu nie działał)

    OdpowiedzUsuń
  2. Owszem, naprawa przycisku z pewnością byłaby pomocna :) Jednak to nadal jest półśrodek. Skrzyżowanie winno obejmować po równo wszystkich użytkowników ruchu. Rozumiem, że pieszemu przyciskanie guzika może nie przeszkadzać bowiem nie porusza się szybko. Jednak dla rowerzystów i innych pojazdów winna być to inna forma detekcji. Bez znaczenia czy pętle indukcyjne, wideodetekcje itp. Rozwiązań na rynku jest już sporo.
    Godząc się na pół środki przestaniemy się niedługo oburzać na 4 cm krawężniki na drogach rowerowych uznając, iż należy się cieszyć bo zawsze mogły być większe.

    OdpowiedzUsuń