7 lipca 2012

Rowerem... na stadion piłkarski

Jak powszechnie wiadomo, sport to zdrowie. Czy można zatem połączyć sportowe emocje z rowerem? Odpowiedź wydaje się oczywista, zatem zobaczmy jak sytuacja wygląda w rzeczywistości.
Okazuje się, że osoby zainteresowane meczami piłki nożnej rozgrywanymi w Gliwicach mogą udać się na stadion rowerem i przypiąć go do solidnego stojaka. Na stadionie przy ulicy Okrzei znajduje się 100 miejsc parkingowych, przy stojakach umożliwiających przypięcie ramy roweru (fot. 1.) Cieszy, że podczas realizacji inwestycji pomyślano o osobach korzystających z rowerów.
Fot. 1. Stojaki rowerowe na stadionie przy ulicy Okrzei


Nieco gorzej sytuacja wygląda na stadionie treningowym przy ulicy Robotniczej. Tu nie ma żadnej możliwości zabezpieczenia roweru, jednakże ze uwagi na nieduże rozmiary trybun powinno być możliwe oglądanie rozgrywek wprost z siodełka.
Fot. 2. Stadion przy ulicy Robotniczej

1 komentarz:

  1. Co do nowego stadionu Piasta Gliwice to warto dodać, że projekt obiektu wraz z opisanymi stojakami rowerowymi był opisany na Rowerowych Gliwicach w marcu 2010r. Pozytywną informacją jest fakt, że stojaki rzeczywiście się pojawiły przy stadionie Piasta, a wykonawca faktycznie wybrał najlepszy z możliwych typ.

    Dla zainteresowanych link do poprzedniego artykułu na temat nowego stadionu Piasta Gliwice: http://rowerowegliwice.blogspot.com/2010/03/nowy-stadion-piasta-gliwice-z.html

    OdpowiedzUsuń