17 września 2011

Sikornik: ulica Kosów po remoncie

Parę dni temu zakończył się remont i przebudowa części ul. Kosów na odcinku od ul. Czapli do ul. Pliszki. Drugim etapem było zamknięcie ulicy Kosów na odcinku od ul. Czapli do ul. Rybnickiej. Rowerzyści przejeżdżający drogą rowerową prowadzącą tuż obok Gliwickiego Teatru Muzycznego mogli zauważyć powstanie wysepki na przejeździe rowerowym przecinającym ul. Kosów.

Fot. 1. Wyspa w ciągu ulicy Kosów.

Druga wysepka znajduje się 300 m od pierwszej i nie wpływa na ruch rowerowy na tym odcinku. Powstanie wysepek podyktowane jest planem przebudowy skrzyżowania ulic Kosów i Czapli związane z nasileniem ruchu samochodowego w tym rejonie, powstanie tu rondo. Jak wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich, koncepcja ronda na Sikorniku, została już opracowana w 2010 roku. Skorygowany zostanie także przebieg ul. Czapli, która przesunięta zostanie w stronę skweru i zajmując jego część. Dzięki przyjęciu takiego rozwiązania powstaną zatoki autobusowe i miejsca parkingowe na wysokości ul. Zimorodka.

Przebudowa skrzyżowania Czapli, Kosów i Jaskółczej spowoduje konieczność wprowadzenia nowych rozwiązań i zmian w organizacji ruchu, również na skrzyżowaniu ul. Kosów, Olchowej i Skowrończej. Pojawi się tam wyspa dzieląca, więc pojazdy jadące w stronę ul. Olchowej będą musiały przejechać najpierw przez rondo. Zgodnie z umową, na wykonanie zadania inwestor ma czas do końca listopada tego roku.


Autor: Przemysław Wrona

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz