22 sierpnia 2011

Kończy się przebudowa ulicy Perseusza (zdjęcia)

Dobiega końca przebudowa ulicy Perseusza na osiedlu Kopernika w Gliwicach. Pojawiło się kilka zmian na lepsze, jednak ogólny efekt prac wielu może rozczarować.

Korzystnie dla rowerzystów poprowadzono drogę rowerową z jednej strony ulicy Perseusza, dzięki czemu rowerzyści nie są już zmuszani do niepotrzebnego przekraczania jezdni. Ciąg pieszo-rowerowy został poszerzony. Jednak względem projektu przebudowy ulicy, który Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach opublikował w zeszłym roku Śląska Inicjatywa Rowerowa miała znacznie więcej uwag. Wszystkie zostały zawarte w piśmie skierowanym do ZDM w Gliwicach 19 sierpnia 2010 r.

Poniżej zamieszczamy pełną treść pisma.


W odpowiedzi na to pismo Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach przesłał wiadomość 27 września 2010 r. o treści:

Zarząd Dróg Miejskich w odpowiedzi na Państwa pismo dziękuje za przesłane uwagi i niezależną opinie odnośnie projektu organizacji ruchu. Informujemy że podczas wykonywania przedmiotowej drogi Państwa uwagi zostaną przedstawione kierownikowi budowy oraz projektantowi. ZDM będzie czynił starania aby zmiany w projekcie p.n. ”Przebudowa ulicy Pionierów i Perseusza”, które nie będą miały wpływu na zmianę pozwolenia na budowę uwzględnić podczas realizacji kontraktu.

Odpowiedź lakoniczna, która nic nie wniosła do sprawy. Projektant nie naniósł prawdopodobnie żadnej zmiany w projekcie. Nie próbował się nawet skontaktować ze Śląską Inicjatywą Rowerową. Syzyfowa praca. Stan końcowy można zobaczyć na zdjęciach, które zostały wykonane 7 sierpnia 2011 r.

Remont ulicy Perseusza (2011)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz