17 czerwca 2011

Stolik obywatelski

Stolik Obywatelski
Jedną z akcji, jaką Śląska Inicjatywa Rowerowa przeprowadziła w czasie tegorocznej edycji Gliwickiego Święta Cyklicznego była organizacja Stolik Obywatelski. Bardzo się cieszymy, że możliwość podpisania petycji w kilku wybranych sprawach ważnych z punktu widzenia gliwickich rowerzystów spotkała się z Waszym ciepłym przyjęciem. Stolik Obywatelski przez cały czas trwania imprezy był licznie oblegany. Także po zakończeniu Święta grupa zainteresowanych osób nadal stała przy Stoliku zadając kolejne pytania i sugerując kolejne tematy akcji.

To wyraźny sygnał, że Gliwiczanie nie są obojętni na sprawy infrastruktury rowerowej w Gliwicach, a Stolik Obywatelski stał się jakby miejscem, w którym każdy mógł wygłosić swoje uwagi i zamanifestować swój sprzeciw wobec prowadzonej w Gliwicach obecnie "polityki rowerowe", a w zasadzie jej totalnego braku oraz nieprzemyślanych decyzji. Akcję poprowadził Paweł Kwasek ze Śląskiej Inicjatywy Rowerowej. Petycje dotyczące dopuszczenia rowerzystów na bus-pas na ul. Dolnych Wałów, umożliwienia rowerzystom jazdy po chodnikach przy ul. Toszeckiej i Pszczyńskiej oraz możliwości legalnej jazdy rowerem po Rynku w Gliwicach, cieszyły się dużym zainteresowaniem i ogromnym poparciem uczestników Święta.

Organizatorzy Stolika mają nadzieję, że dzięki wsparciu Gliwiczan uda im się przekonać urzędników do prorowerowych zmian w infrastrukturze drogowej, które znacznie poprawią bezpieczeństwo i wygodę rowerzystów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz