9 lipca 2010

Do Bojkowa z „Metamorfozami”

Trwa czwarta edycja rajdów turystycznych „Lato z Metamorfozami – poznaj dzielnice Gliwic”. Wypady w każdą niedzielę wakacji organizuje stowarzyszenie „Gliwickie Metamorfozy”.
Uczestnicy następnej eskapady (11 lipca) odwiedzą Trynek i Bojków. W trasę można wyruszyć pieszo lub dowolnym środkiem lokomocji. Osoby, które lubią jeździć na rowerze, mogą wyruszyć w drogę wraz z przewodnikiem Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im. Władysława Huzy. Start o godzinie 9.00 z gliwickiego Rynku. Przewodnicy poprowadzą również grupę pieszą – zbiórka obok Cmentarza Hutniczego o godz. 9.00. Pozostali do Bojkowa mogą dojechać autobusem linii 58 (z Placu Piastów o godz. 11.08).
Na trasie zostanie ustawiony punkt kontrolny (obok nieczynnej stacji kolei wąskotorowej) otwarty w godzinach od 10.00 do 15.00. Każdy, kto do niego dotrze, otrzyma pamiątkową pocztówkę oraz wpis premii do specjalnej legitymacji. Dla tych, którzy zgromadzą najwięcej punktów za udział w rajdach, przewidziano nagrody. Organizatorzy przygotowali także dodatkowe atrakcje. W odwiedzanych miejscach na uczestników wycieczki będą czekać: wystawy, spotkania z miejscowymi pasjonatami historii i miłośnikami swoich dzielnic oraz niespodzianki. Przedsięwzięcie współfinansuje miejski samorząd. Szczegółowe informacje oraz regulamin imprezy można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia www.gliwiczanie.pl.

Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz