8 czerwca 2010

Rower zdrowiu dopomoże

Rower to zdrowie - to jedno z popularnych haseł, które towarzyszą promocji rozwoju infrastruktury rowerowej w Polsce. Brzmi banalnie, ale to prawda. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami.


Na stronie akcji "Odważ się" zamieszczono wiele przydatnych informacji na temat diet, ćwiczeń i porad jak każdy z nas może zadbać o swoje zdrowie. Jak podpowiadają autorzy akcji, jedną z podstaw sukcesu jest utrzymywanie odpowiedniej wagi ciała. Proporcjonalnej do płci, wzrostu oraz wieku. Jedną z ciekawostek serwisu odwazsie.pl jest przelicznik wysiłku. Wśród licznych form aktywności fizycznej znajduje się także kilka wariantów rowerowych, zwłaszcza zależnych od prędkości jazdy.
W przeliczniku musimy podać jedynie 3 informacje. Pierwszą z nim wybieramy z rozwijalnej listy i dotyczy ona rodzaju aktywności. Dwie pozostałe informacje to czas aktywności w minutach oraz masa ciała.
Dla przykładu 2 godziny jazdy na rowerze ze średnią prędkością 25 km/h przy masie ciała rowerzysty to średnie wydatkowanie na poziomie 1386 kcal.

Aby przejść do strony odwazsie.pl i skorzystać z przelicznika wysiłku kliknij tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz