27 kwietnia 2010

Poznaj historię roweru na zamku w Chudowie

Fundacja Zamek Chudów, która opiekuje się ruinami zamku w Chudowie przygotowała dla wszystkich zainteresowanych rowerami niebanalne wydarzenie. W drugą niedzielę przyszłego miesiąca tj. 9 maja w wieży zamkowej otwarta zostanie wystawa nietypowych rowerów. Dodatkowo w otoczeniu zamku będzie miała miejsce prezentacja najstarszych polskich rowerów. Organizatorzy imprezy zapowiadają także zawody na zrekonstruowanych egzemplarzach oraz konkursy dla publiczności.
Zapraszamy gorąco dzieci i dorosłych. Jeśli tylko pogoda dopiszę to zabawa zapowiada się przednia. Proponowany dojazd z Gliwic do Chudowa: ul. Bojkowska - Sienna - Rolników - Graniczna - Powstańców Śląskich - Krótka - Polna - Topolowa.

1 komentarz:

  1. Drobna uwaga: ul. Sienna jest jednokierunkowa, przy czym przy dojeździe po śrdoku ulicy zmienia się kierunek ruchu. Pod względem formalnym jazda rowerem taką ulicą jest nielegalna.
    Jeżeli ktoś zna Przyszowice, to warto zaraz na początku przeskoczyć z ul. Powstańców Śląskich na ul. Polną. Jest spokojniejsza. Jeżeli ktoś Przyszowic nie zna, to warto jechać dalej ul. Powstańców Śląskich. Jest przy niej pomnik ku czci powstańców śląskich, dalej na południe od parkingu przed kościołem widać ciekawy drewniany spochlerz - jeden z nielicznych, jakie jeszcze pozostały w okolicy Gliwic. Na końcu znajduje się ładnie utrzymany pałac z parkiem z okazami starodrzewu. Na prawo od pałacu jest ścieżka, która wyprowadza nas na ul. Polną nie opodal ciekawej kapliczki.

    Piotr Rościszewski

    OdpowiedzUsuń