19 sierpnia 2013

Park Szwajcaria po liftingu

Zmodernizowany park Szwajcaria powinien przyciągać wiele osób. Zakończył się remont parku. Nowe wydanie oznacza prawdopodobnie szansę na większe zainteresowanie parkiem przez gliwiczan. Kiedyś było to miejsce bardzo reprezentacyjne co potwierdzają stare zdjęcia z początku XX wieku, niestety przez ostatnie lata park był bardzo zaniedbany.

Park po remoncie nie jest zachwycający. Co prawda położono asfalt, zamontowano plac zabaw oraz kilka urządzeń typu ''Siłownia pod chmurką'', ale staw jest nadal zarośnięty. Jednak dla nas najważniejsze są udogodnienia dla rowerzystów, tj. stojaki rowerowe. Warto zwrócić uwagę, że są to dobre, U-kształtne stojaki. Stojaki są niestety tylko 3. To bardzo mało. Jadąc do parku na rowerze trzeba będzie mieć fart by skorzystać ze stojaka.

Autor: Michał Czaplicki

5 komentarzy:

 1. Nie jest chyba tak źle? Byłam w wolny dzień, stojaki były puste. I tak trzeba się cieszyć, że nie wybrukowali wszystkiego. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. i pytanie jak tam dojechac bezpiecznie w ogole..

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgodnie z przepisami Bezpiecznie tam się nie dojedzie - przynajmniej dopóki obok jest objazd DK 88

  OdpowiedzUsuń
 4. Dojazd prowadzi wąską alejką tuż przy południowym ogrodzeniu dawnego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Łabędzkiej. Patrząc na WORD stojąc na ulicy to musimy przejechać wzdłuż ogrodzenia po prawej stronie obiektu i pojechać za ośrodek WORD.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko, że zgodnie z przepisami trzeba jechać szosą, a tam ruch makabryczny (z powodu objazdu DK88).

   Usuń