17 maja 2013

Rowerem do... Urzędu Skarbowego - AKTUALIZACJA

Pisaliśmy swego czasu o prośbie do gliwickich Urzędów Skarbowych o zamontowanie solidnych stojaków rowerowych (zobacz >>). Czas płynął, odpowiedzi nie było, ponowiliśmy więc nasze zapytanie. I co się okazało? Urzędnicy nie odpisywali ponieważ nie są zainteresowani kupnem stojaków, które chcemy im sprzedać! Gdzie panie zastępca naczelnika Danuta Karaś oraz starszy specjalista Ewa Pieróg to wyczytały? W naszym piśmie czytamy:

"Państwa placówka umożliwia rowerzystom zaparkowanie rowerów oraz załatwienie spraw w Urzędzie. Zauważyliśmy, że, zastosowane stojaki rowerowe to niepolecany typ tzw. „wyrwikółka”, który nie daje możliwości solidnego przypięcia ramy roweru,

Aby zachęcić Państwa interesantów do skorzystania z rowerów rekomendujemy montaż stojaków typu „odwrócone U”, do których to można solidnie przyczepić koło jak i ramę roweru, co zdecydowanie minimalizuje ryzyko kradzieży.
Koszt pojedynczego stojaka z montażem to około 300 zł. Zakładając montaż 5 stojaków daje to szacunkowy łączny koszt rzędu: 5 x 300 = 1 500 zł

Korzyści z montażu stojaków:
1. Komunikacyjne – usprawnienie ruchu w okolicy Urzędu poprzez minimalizację przyjazdów samochodem na rzecz rowerów,
2. Wizerunkowe – Urząd Skarbowy jako placówka przyjazna rowerzystom."

Jeśli czytanie ze zrozumiem nie jest tak powszechne jak zakładaliśmy, będzie trzeba zmodyfikować treść pisma dodając informację, że niczego nie sprzedajemy, a jedynie rekomendujemy dla dobra ogółu.

2 komentarze:

  1. Urzędnicy są znani z tego, że gotowi są napisać każdą bzdurę, byle miała pozory związku z tematem poruszanej sprawy, a najlepiej, gdy na zawsze zniechęci petenta do ponownego wystąpienia w tej sprawie, a przy okazji rzuci cień na jego intencje. Odpowiedź Urzędu Skarbowego dokładnie wpisuje się w ten schemat: ma jakiś związek z tematem, bo dotyczy stojaków, a przy okazji sugeruje wciskanie im jakiegoś towaru. Osoba, która nie przeczyta ŚIR-u, a tylko odpowiedź, będzie przekonana, że sytuacja jest taka, jak ją przedstawiają urzędnicy Skarbówki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wyczytali co chcieli. :)

    Zawsze prościej jest walnąć tabliczkę o rozpadających się schodach, niż je naprawić. Czyż nie? :)

    OdpowiedzUsuń