17 sierpnia 2012

Rowerem... na basen

Słoneczna pogoda zachęca do wypadu na basen. Czy w Gliwicach można pojechać na basen rowerem?

Delfin (Warszawska 35)

Pływalnia oferuje stojaki "wyrwikółko" jednak teren parkingu jest ogrodzony i zamykany (fot .1). Nie ma monitoringu, jednak sam parking jest pod okiem portierni. Dodatkowo można wypożyczyć zapięcie do roweru.
Fot. 1. Zamykany parking rowerowy na ulicy Warszawskiej
Mewa (Mewy 36)

Na Sikorniku rowerzyści mają do dyspozycji kilka miejsc w stojaku, który nie jest typowym "wyrwikółkiem", ani też nie pozwala na solidne przypięcie ramy (fot. 2). To chyba pozostałość po jakimś hurtowym zakupie, ponieważ ten typ stojaka pojawi się na naszych łamach jeszcze nie raz.
Fot. 2. Nietypowy stojak na Sikorniku


Neptun (Dzionkarzy)
W Sośnicy na pływaków z rowerami czekają dwa typy stojaków: "wyrwikółko" oraz "odwrócone U" (fot. 3). Do tego monitorowane.
Fot. 3. Dwa typy stojaków w Sośnicy


Olimpijczyk (Oriona 120)

Pływalnia o parametrach olimpijskich, a stojaki to niestety "wyrwikółka" (fot. 4). Awaryjnie można użyć końcowej części balustrady, ale należy pamiętać o tym, żeby nie utrudniać przejazdu osobom z niej korzystającym.
Fot. 4. Stojaki w pobliżu Kąpieliska Leśnego


Podsumowanie

Na gliwickie baseny można wybrać się z rowerem. Na połowie z nich możemy jednoślad pozostawić bezpiecznie, a na drugiej połowie możemy jednoślad po prostu pozostawić licząc, że po powrocie nie zostanie nam tylko jedno koło.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz