2 lipca 2012

Rowerem... do kina

Czy w Gliwicach można wybrać się na seans filmowy rowerem? Okazuje się, że jest to możliwe. W gliwickim CH Forum mieści się kino, a przed samym centrum handlowym umieszczono stojaki (fot. 1). 11 stojaków typu U pozwala na solidne przypięcie przynajmniej 22 rowerów.
Fot. 1. stojaki pod gliwickim Forum
Drugie gliwickie kino, "Amok" nie oferuje żadnych udogodnień dla rowerzystów (fot. 2). Szkoda tym większa, że w tym samym miejscu znajduje się informacja turystyczna. Jeden stojak mógłby zatem służyć odwiedzającym obydwie placówki.
Fot. 2. Kino Amok nie oferuje żadnej możliwości przypięcia roweru


3 komentarze:

  1. Wreszcie miasto zaczyna troszczyć się o rowerzystów, super!! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie do końca rozumiem przesłanie poprzedniego komentarza. Stojaki przed Forum postawił prywatny inwestor. Natomiast pod Amokiem, który ma jakieś związki z miastem takowych stojaków nie ma. Oczywiście poruszymy tę sprawę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Tyle mówi się o zanieczyszczaniu środowiska, zdrożeniu paliwa. Wiadomo, że najprostszym sposobem na rozwiązanie tych problemów jest zrezygnowanie z samochodu i wybór albo komunikacji miejskiej, co w upalne dni na pewno może być uciążliwe, albo korzystanie z roweru. Szkoda tylko, że miasto o tym nie myśli i w żadne sposób nie chce pomóc.

    OdpowiedzUsuń