5 czerwca 2012

Gliwicki rowerowy patrol przedmedyczny

Gliwice jako pierwsze miasto w woj. śląskim będzie posiadało Rowerowy Patrol Pierwszej Pomocy. Zespół złożony z dwóch wolontariuszy posiadających przeszkolenie z udzielania pomocy przedmedycznej będą poruszali się po naszym mieście na rowerach. Spotkamy ich w miejscach często uczęszczanych przez gliwiczan oraz przy okazji wakacyjnych imprez kulturalno-sportowych. Pomysłodawcą i założycielem Patrolu jest Waldemar Pigulak, nagradzany wielokrotnie dyrektor III liceum ogólnokształcącego w Gliwicach (ul. Gierymskiego 1) oraz działać gliwickiego oddziału PCK. To właśnie z uczniów gliwickiej 'trójki' składać się będzie Patrol Pierwszej Pomocy.

Uroczysta inauguracja Rowerowego Patrolu Pierwszej Pomocy odbędzie się w dniu 27 czerwca 2012r. o godz. 13:30. Poniżej publikujemy plan wydarzenia:

13.30 - rozpoczęcie uroczystości, przemówienia okolicznościowe, uruchomienie „Rowerowego Patrolu Pierwszej Pomocy” przez Prezydenta Miasta Pana Zygmunta Frankiewicza

13.0014.30 - pokaz bazy szkoleniowej do udzielania pierwszej pomocy

14.00 - otwarcie pracowni chemicznej przez Dyrektora Kuratorium Oświaty Delegatury w Gliwicach Panią Zdzisławę Waniek, udział w kilkuminutowych zajęciach pokazowych


Gratulujemy pomysłu i jego realizacji. Z satysfakcją informujemy, że stowarzyszenie Śląska Inicjatywa Rowerowa także wparła powstanie Patrolu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz