22 kwietnia 2010

Zadbajmy wspólnie o porządek na gliwickich drogach rowerowychRowerzystki i rowerzyści, zadbajmy wspólnie o ład na gliwickich drogach rowerowych. To między innymi od porządku na nawierzchniach tras rowerowych zależy nasze bezpieczeństwo. Różnego rodzaju zanieczyszczenia w postaci szkła, gałęzi, kamieni, gwoździ, plam itp. mogą prowadzić do wypadków.

Rowerzyści omijając przeszkody na drodze rowerowej często są zmuszeni do zmiany pasa ruchu. To z kolei może prowadzić do zderzeń czołowych z nadjeżdżającymi z na przeciwka rowerzystami lub poruszającymi się w pobliżu pieszymi.

Aby tego uniknąć zwracajmy wspólnie uwagę na porządek na drogach rowerowych. Jeśli widzicie gałąź, kilka kamieni lub inne niebezpieczne przeszkody zatrzymajcie się i oczyśćcie nawierzchnię zsuwając je poza obszar drogi. Może dzięki wam inni unikną wypadku, a może wy sami. Jeśli śmieci na drodze rowerowej jest zbyt dużo lub do ich usunięcia wymagany jest specjalistyczny sprzęt warto powiadomić odpowiednie służby miejskie.

Rowerowe Gliwice w trosce o bezpieczeństwo i komfort podróżowania rowerem na terenie miasta uruchomiło zakładkę "Porządek na drogach rowerowych". Znajdziecie tam kilka przydatnych adresów e-mail i numerów telefonów, pod którymi należy interweniować w sprawie zanieczyszczeń na drogach rowerowych jak i w związku z zaparkowanymi na nich samochodami.

Wierze, że obywatelska postawa każdego z nas i reagowanie na bałagan na drogach rowerowych przy czyni się do ich widocznej poprawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz