18 września 2009

Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Toszeckiej, Floriańskiej i Uszczyka

Na skrzyżowaniu ulic Toszeckiej, Floriańskiej i Uszczyka zostanie usprawniona organizacja ruchu. Usprawnienie będzie przede wszystkim z korzyścią dla rowerzystów. W ciągu przebiegającej tędy drogi rowerowej zostanie wytyczony nowy, dodatkowy przejazd dla rowerów. Jego przebieg ilustruje schemat udostępniony przez Piotra Rościszewskiego.
Ruch na drodze rowerowej w kierunku zachodnim przebiegającej ulicami Uszczyka, Toszecką i Patrolową. W kierunku wschodnim ulicami Floriańską i Uszczyka. Odbywa się na zasadach prawa ruchu drogowego. W rejonie samego skrzyżowania dochodziło do niebezpiecznym zdarzeń bowiem rowerzysta mógł przejechać na drugą stronę ulicy Toszeckiej tylko z jednej strony. Jadąc np. ulicą Patrolową, a następnie chodnikiem wzdłuż ulicy Toszeckiej musiał pokonywać trzy wloty skrzyżowania tj. ulicę Floriańską, Toszecką i Uszczyka (aby znaleźć się po prawej stronie jezdni). Po zmianie organizacji ruchu taka sytuacja nie będzie się powtarzała. Bowiem rowerzysta jadąc ulicą Patrolową, a następnie chodnikiem wzdłuż ulicy Toszeckiej będzie mógł nowym przejazdem dla rowerów skrócić sobie drogę i szybciej znajdzie się na ulicy Uszczyka.
Dodatkowo krawędzie ścieżki rowerowych zostaną wybrukowane czerwoną kostką brukową.

1 komentarz:

  1. Ten projekt miał być zrealizowany wczesną wiosną jako ostatnia część projektu modernizacji trasy nr 6 na odcinku Szałsza - Żerniki - Szobiszowice - Gliwice pl. Mickiewicza. Jak widać Urząd Miasta grzebie się niesamowicie. Dopiero, gdy dostali z PTTK drugie wezwanie do zakończenia tej pracy, to coś się ruszyło. Przykre, że trzeba urzędnikom wciąz patrzeć na ręce, żeby nie knocili roboty, a zwłaszcza osobie odpowiedzialnej za sprawy rowerowe w Wydziale Inwestycji.

    Piotr Rościszewski

    OdpowiedzUsuń