6 sierpnia 2009

Światła w Łabędach

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił 23 lipca 2009 roku informację o zamówieniu pt. "Budowa sygnalizacji świetlnej wraz z zatoką autobusową na skrzyżowaniu ulic Przyszowskiej i Zygmuntowskiej w Gliwicach, oraz sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Przyszowskiej i Partyzantów w Gliwicach”.
To dobra informacja dla rowerzystów bowiem przez pierwsze z wymienionych skrzyżowań, wzdłuż ulicy Zygmuntowskiej wiedzie ścieżka rowerowa z centrum miasta przez Kopernik i Łabędy w stronę kąpieliska w Czechowicach. Droga rowerowa prowadzi w tym miejscu drogą asfaltową. Niektórym rowerzystom mogła przysparzać w przeszłości problemów bowiem ulica Zygmuntowska była drogą podporządkowaną względem przecinającej jej ulicy Przyszowskiej. Dodatkowo każdy uczestnik ruchu jadący ulicą Zygmuntowską był zmuszony do zatrzymania się przed wjazdem na skrzyżowanie.
Lecz za niedługo sytuacja się poprawi dzięki wybudowaniu w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Ułatwi to życie nie tylko kierowcom, lecz także rowerzystom.


Schemat skrzyżowania ulic Przyszowskiej i Zygmuntowskiej.
Niestety na sygnalizację świetlną na tym skrzyżowaniu będziemy musieli trochę poczekać. Termin realizacji zadania określono na 31 listopada 2009 roku. Dlatego wszystkich rowerzystów, którzy podróżują tą drogą ostrzegamy, że za kilka tygodni mogą tam powstać utrudnienia w ruchu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz