16 grudnia 2013

Rowerem na... zakupy

Nawiązując do naszego wcześniejszego wpisu na temat stojaków przy nowobudowanym Lidlu (zobacz >>) sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja pod sklepem na ulicy Pszczyńskiej. Sklep został niedawno rozbudowany i przy tej okazji pojawiły się stojaki odwrócone U (fot 1.). Jest ich łącznie 6, co wystarczy na przypięcie 12 rowerów.
Fot. 1. 2 z 6 nowych stojaków

Tyle szczęścia nie miał Lidl na skrzyżowaniu ulic Toszeckiej i Warszawskiej. Został przebudowany, ale zamontowano typowe wyrwikółko. Cóż, przebudowa miała miejsce przed ustalaniem ogólnopolskich standardów w Lidlu. Z uzyskanych informacji wynika, że takie stojaki będą wymieniane na końcu.

2 komentarze:

  1. Nie uważacie, że te stojaki są zamontowane zbyt blisko tej poręczy i zbyt blisko siebie? Zapewniema, że ciężko będzie tam przypiąć 4 rowery.

    OdpowiedzUsuń
  2. Już się rwę do przystawiania błyszczącej ramy mojego roweru do kawałka żelastwa udającego rowerowy "stojak". Obicie tego jakąś pianką zapewne nie wpłynęłoby drastycznie na cenę, a znacząco zachęciło do użytkowania takiego wynalazku.
    Jak nie "wyrwikółka", do których bardzo często nie wchodzą terenowe opony i/lub koła z tarczami, to gołe, stalowe rurska.
    Zastanawia mnie czasem czy firma projektująca i produkująca takie stojaki ma jakiekolwiek pojęcie o tzw. eksploatacji produktu, do którego przeznacza swój wyrób.

    OdpowiedzUsuń