11 grudnia 2013

Rowerem na... zakupy

Na skrzyżowaniu ulic Tarnogórskiej i Lublinieckiej powstaje nowy sklep sieci Lidl. Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie z biura prasowego, że pod sklepem zostaną zamontowane stojaki typu "odwrócone U". Co to oznacza dla rowerzystów? Że będą mogli bezpiecznie przypiąć cały rower, a nie tylko przednie koło. Przekłada się to bezpośrednio na stabilną pozycję roweru oraz na mniejsze ryzyko kradzieży. Warto podkreślić, że sieć Lidl wprowadziła jeden ogólnopolski standard i wszystkie nowe oraz przebudowywane sklepy mają już właściwe typy stojaków. Tak trzymać!

3 komentarze:

 1. No i super. Tak mała rzecz a cieszy. No i teraz rowerkiem na zakupy.

  OdpowiedzUsuń
 2. w Lidlu na Pszczyńskiej też są odwrócone U

  OdpowiedzUsuń
 3. Już się rwę do przystawiania błyszczącej ramy mojego roweru do kawałka żelastwa udającego rowerowy "stojak". Obicie tego jakąś pianką zapewne nie wpłynęłoby drastycznie na cenę, a znacząco zachęciło do użytkowania takiego wynalazku.
  Jak nie "wyrwikółka", do których bardzo często nie wchodzą terenowe opony i/lub koła z tarczami, to gołe, stalowe rurska.
  Zastanawia mnie czasem czy taka firma projektująca i produkująca stojaki ma jakiekolwiek pojęcie o tzw. eksploatacji produktu, do którego przeznacza swój wyrób.

  OdpowiedzUsuń