28 lipca 2012

Inwestycje 2013

Jak sądzicie co jest w planach budżetowych na rok 2013? Przyznam się, że nie wiem. A co chcielibyście aby było? Na pewno znajdzie się jakiś fragment drogi rowerowej do remontu, jakieś dwa punkty pomiędzy którymi podróż jest niebezpieczna, coś co Wam przeszkadza. Co z tym można zrobić?
Na początek może kilka słów wyjaśnienia, skąd się w ogóle biorą pozycje w budżecie Zarządu Dróg Miejskich? Otóż środki finansowe na wybrane zadania przyznawane są z budżetu miejskiego. A skąd władze miasta wiedzą na co przeznaczyć pieniądze, a na co nie? Od mieszkańców miasta.
Jeśli już wiecie co warto zmienić, poprawić, zbudować, wyremontować i potraficie to konkretnie uzasadnić (bez argumentów w stylu "bo tak") warto sprawą zainteresować radnego z okolicy w której chcecie coś zrobić, możecie skontaktować się z nami, możecie przekazać wniosek bezpośrednio do Prezydenta miasta.

Do zadań, które warto planować z wyprzedzeniem należą:
  1. budowa nowej drogi,
  2. remont drogi już istniejącej,
  3. duża zmiana organizacji ruchu,
  4. montaż stojaków rowerowych w dużej liczbie punktów,
W ramach bieżących działań są natomiast wykonywane poniższe zadania:
  1. odnawianie oznakowania poziomego,
  2. utrzymanie nawierzchni,
  3. drobne zmiany organizacji ruchu
  4. wycinanie krzaków,

Podsumowanie

Warto pamiętać, że im więcej osób jest zainteresowanych danym tematem, im lepiej będzie uzasadniony wniosek tym większe szanse na jego realizację.
Jeśli nie będziemy głośno mówić o swoich potrzebach, pomysłach, inni mogą mieć dużą trudność z domyśleniem się o co nam chodzi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz