25 lipca 2012

Budowana estakada nad torami: Uwaga na znaki! AKTUALIZACJA


Dwa dni temu pisaliśmy o niebezpiecznym umiejscowieniu znaku na drodze dla rowerów [zobacz >>]. Miło mi przekazać, że dziś znak już stoi poza drogą dla rowerów i chodnikiem (fot. 1). Brawo dla firmy Skanska!
Fot. 1. Znak został przestawiony poza drogę dla rowerów i chodnik
W poniedziałek przed południem rozmawiałem z osobą odpowiedzialną za szeroko rozumiane kontakty. Za 10 minut sprawa była omówiona z kierownikiem budowy, za kolejny kwadrans przesłałem zdjęcie naszego Czytelnika oraz naszą propozycję zmiany. Być może znak przestawiono już wcześniej, ale dopiero dziś miałem czas udać się na miejsce budowy.


Wnioski

Jak wiadomo błędów nie popełnia ten kto nic nie robi. Ważne jest co się robi dalej z błędami. Nasz przypadek to wzorcowy przykład poprawnego rozwiązywania problemów. Ważne były wszystkie elementy składowe:
 1. reakcja Czytelnika,
 2. szybkie przekazanie sprawy,
 3. zdroworozsądkowe podejście Wykonawcy,
 Życzę nam wszystkim jak najmniejszej liczby problemów i oby te, które się pojawią były załatwiane jak powyższy przypadek.

5 komentarzy:

 1. Chwali się :)

  OdpowiedzUsuń
 2. estakada zostanie oficjalnie oddana do użytku 2012-08-03 o godzinie 10:00

  OdpowiedzUsuń
 3. W dzisiejszych Nowinach zdjęcie z tej samej perspektywy i trzecia wersja znaku - również stoi poza chodnikiem, ale sama "tarcza" jest wysunięta nad chodnik. Coś się nie mogą zdecydować ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. być może są jakieś przepisy mówiące o tym, gdzie ma być tarcza znaku. Miło, że zastosowali wygięty słupek jak wcześniej im sugerowaliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 5. wczoraj byłem na estakadzie, i milo że poprawili wspomniany wyżej znak, szkoda tylko że w tym kraju ktoś wyłączył myślenie i trzeba pokazywać każdą rzecz palcem (mówię tu o wykonawcy) gdyby przeszli się estakadą do Perseusza to zobaczyli by że jeszcze 2 znaki stoją między chodnikiem i ścieżką rowerową :(

  OdpowiedzUsuń