17 grudnia 2009

Unia Europejska dofinansuje budowane w Gliwicach drogi dla rowerów

Analizując autopoprawki Prezydenta Miasta do projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie budżetu miasta Gliwice na 2010 rok, opublikowane 9 grudnia 2009 roku, można znaleźć kilka informacji rowerowych. Z pewnością najważniejszą jest fakt, pojawienia się dochodu majątkowego w grupie „Środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej” w wysokości niespełna 2 mln złotych (1 999 888,00 zł). Ich podstawą jest umowa o dofinansowanie projektu pt. „Rozbudowa sieci ścieżek rowerowych na terenie Miasta Gliwice” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. Kwota stanowi 74,64% wydatków kwalifikowanych, które zostały poniesione w latach 2007-2009 (2 679 377,96 zł) i zostaną zrefundowane przez Zarząd Województwa Śląskiego w roku 2010. W ten sposób w budżecie miasta pojawią się środki uzyskane z budowy infrastruktury rowerowej w poprzednich latach. Miejmy nadzieję, że zostaną one w 2010 roku także przeznaczone na rozwój dróg dla rowerów.

W przyszłym roku przewidziano także środki na remont ścieżek rowerowych znajdujących się poza pasem drogowym . Takie wydatki znalazły się wśród wielu zadań remontowych związanych przede wszystkim z układem drogowym. Łączny koszt wszystkich zadań w dziale Transport i łączność zaplanowano w kwocie 59.375.007,00 zł. Niestety raport nie obejmuje dokładnej kwoty jaka zostanie przeznaczona na remont dróg rowerowych.

Aby wyświetlić Autopoprawki Prezydenta Miasta do budżetu Gliwic na 2010 rok kliknij tutaj.

2 komentarze:

 1. Świetny blog! Na prawdę z ciekawością przeczytałem kilka artykułów. Sam jestem wielkim fanem roweru i na pewno będę często zaglądał na Twojego bloga :)
  Swoją drogą, co powiesz na wymianę linków?

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo się cieszę, że Ci się podoba :)
  Jeśli Twój blog jest związany z tematami, które tu poruszam to jak najbardziej. Chętnie wymienię się linkami.

  Daj znać na robert . jedrzejczak @ gmail . com

  OdpowiedzUsuń